
Underviser
Jeg hedder Sidsel, jeg er uddannet yogalærer ved Dansk Yoga, Danmarks største og bredeste uddannelse indenfor yoga. Jeg har de sidste 6 år undervist yoga som mit primære erhverv. Jeg elsker at formidle og give læring omkring teorien videre. Jeg er ret nørdet med min yoga. Jeg elsker detaljerne og være grundig. Jeg bruger tid på at opbygge et godt fundament til yogaen, så det grundlæggende er på plads. Jeg underviser med henblik på at blive bedre til at mærke kroppen og finde ro, samt finde glæde ved denne fantastiske måde at bevæge sin krop på. En sund og naturlig krop uden smerter er så vigtig. Jeg håber at få lov at møde dig og tage dig med ud på en rejse til din egen lille yoga ø.
Yoga For alle
Ved spørgsmål ring til 24 85 57 04
Tilbud til deltagere på vore Yoga hold, som en lille appetitvækker i disse tider, til en god pris.Yoga med brug af åndedrættet, gode stræk og masser af forskellige dynamiske øvelser, samt afslutning med en afspænding. Kombinationen indvirker på hele kroppen og skaber balance mellem krop og sind. Du arbejder for nærvær, kropsbevidsthed, styrke og øget koncentration, samt for at få mere energi og lettere ved at slippe stress. MEN vigtigst, det skal handle om at være god ved dig selv! Underviser er uddannet ved Dansk yoga og tager udgangspunkt i Hatha, Iyenga, og Vinyassa yoga. Alle, der kan komme op fra og ned på et underlag, kan være med, uanset om du er nybegynder eller har erfaring med yoga. Der undervises efter niveauet og dagsformen.
Priser og tilmelding
Kursusinformation
Start: 13-03-2021, kl. 10:00
Ugedag | Lørdag |
Holdnr | 427-2112 |
Adresse |
Aof Træningssal Vestergade 38 4930 Maribo |
Lokale | 2 sal |
Holdtimer | 2 |
Antal mødegange | 1 |
Afdeling | AOF Lolland |
Kursusdage
13-03-2021 | Lørdag | 10:00 | - | 11:30 |
Faktaoplysning
Tilføj til min kalender
Her har du mulighed for at føje dette arrangement til din kalender, f.eks. for at reservere datoen, også selv om du ikke har tilmeldt dig: Tryk på "tilføj til min kalender" Tryk på "åben knap" Lykkes det ikke, så tryk "gem" i stedet for "åbn" og importer fra din kalender.
Alternative kurser
Kursusnavn | Ugedag | Startdato | Underviser |
---|---|---|---|
Yoga For alle |
Lørdag | 06-03-2021, kl. 10:00-11:30 AOF Lolland | Sidsel Isadora Bonde |
Yoga For alle |
Lørdag | 20-03-2021, kl. 10:00-11:30 AOF Lolland | Sidsel Isadora Bonde |
Yoga For alle |
Lørdag | 27-03-2021, kl. 10:00-11:30 AOF Lolland | Sidsel Isadora Bonde |
Flere kurser
Yoga og meditation (Søgeord: Yoga For alle)